Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

poniedziałek, 2 czerwca 2014

Czerwiec

Bliskie wakacje nie dają Służbie Liturgicznej powodu do lenistwa, chociaż spora część czerwcowej aktywności ministranckiej będzie miała charakter rekreacyjny. Przez cały miesiąc zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych. Nie zapominajmy także o dyżurach!

Zesłanie Ducha Świętego

Poprzez nowennę przygotowujemy się do uroczystości Zesłaniem Ducha Świętego. Obchód Pięćdziesiątnicy Paschalnej rozpoczniemy uroczystymi nieszporami w sobotę o godz. 17:30. Po nich zostanie odprawiona Msza Święta wigilijna z dłuższą liturgią słowa, na która składać się będą cztery czytania ze Starego Testamentu oraz dwa z nowego (z Listu do Rzymian i Ewangelia). Teksty czytań na wigilię można znaleźć np. tutaj.
Ponadto, jak w każde ważne święto, msza w niedzielę o godz. 10:00 będzie sprawowana z asystą pontyfikalną. Obchody Zielonych Świąt zakończą drugie nieszpory o 17:30 w niedzielę.


Symbole ŚDM

W związku z odbywającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 roku w Krakowie, po Polsce pielgrzymują symbole tych Dni Młodzieży:  Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Salus Populi Romani. W czerwcu przybędą one do naszej Diecezji (pełen program). Jednym z elementów ich peregrynacji będzie procesja z kościoła księży Pallotynów do świątyni pw. Nawrócenia św. Pawła. W trakcie tej procesji zatrzymają się one w Konkatedrze. Odbędzie się to 9 czerwca około godz. 19:00.


Boże Ciało

W sześćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu obchodzona jest kolejna ważna uroczystość: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Jest to również patronalne święto naszej parafii. Wszelkie ustalenia dotyczące tego dnia zostaną dokonane na zbiórce lektorskiej 15 czerwca o godz. 19:00. Stąd gorąca prośba o obecność na niej. 
Pamiętajmy planując sobie czas, że oprócz głównej procesji ulicami Kamionka, będziemy też celebrować mniejszymi procesjami kolejne dni dawnej Oktawy Bożego Ciała.

Sport

Podobnie jak w zeszłym roku, na koniec sezonu rozgrywek piłkarskich zmierzymy się z drużyną parafii Wniebowzięcia NMP w Zerzniu. Już w najbliższą sobotę, 7 czerwca o godz. 10:00 zmierzą się drużyny ministrantów młodszych, tydzień później (14 czerwca) do walki staną starszaki, żądne rewanżu za zeszłoroczną porażkę.

Z kolei w sobotę 21 czerwca ministranci starsi i lektorzy wybiorą się na spływ kajakowy rzeką Świder. Nasza wyprawa będzie trwać w godz. 7-18. Wyposażeni w wygodne ubrania, strój przeciwdeszczowy oraz pozbawieni sprzętu elektronicznego (lub mając go zabezpieczonego przed wodą), będziemy płynąć na trasie: Wola Karczewska - Otwock. Spływ w radosnej atmosferze zakończymy przy ognisku.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza