Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

sobota, 21 czerwca 2014

Boże Ciało 2014

W czwartek obchodziliśmy uroczystość patronalną Tytułu naszej parafii: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem. Po uroczystej Mszy Świętej z przygotowaną przez Nas pełną asystą pontyfikalną, wyruszyła procesja ulicami Kamionka. Z Jezusem Eucharystycznym przeszliśmy ulicami: Grochowską, Gocławską, Mińską i Grochowską do Lubelskiej, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, przygotowanych przez grupy parafialne i okolicznych mieszkańców.

Msza i procesja była również okazją do pierwszego wykorzystania nowej kadzielnicy, daru od Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Wykonana jest jako odpowiednio pomniejszony model Botafumeiro - największego na świecie trybularza znajdującego się w katedrze św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Premiera przebiegła pomyślnie, konkatedra wypełniła się dymem, co stanowi usprawiedliwienie dla słabej jakości zdjęć z wewnątrz kościoła.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości (poniżej jak i w galerii):Przez całą Oktawę Bożego Ciała (do czwartku), codziennie po Mszy Świętej o 18:00 celebrowane będą Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zaś w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po wieczornej mszy spotykamy się w Sali pod Kopułą, aby podsumować kończący się rok formacyjny.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza