Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

czwartek, 18 października 2012

Pielgrzymka - Wycieczka

W dniu 13 października ministranci, bielanki i scholanki z naszej parafii wraz z ks. Marskiem oraz s. Elżbietą pielgrzymowali do sanktuariów na Podlasiu: Kodnia i Kostomłotów. Ponadto zwiedziliśmy stadninę koni arabskich w Janowie Podlaskim.


Pogoda była dużym zmartwieniem. Mimo złych prognoz, okazało się jednak, że nie było tak źle. Pierwszym przystankiem był Janów Podlaski. Mogliśmy obejrzeć pokaz ujeżdżania oraz zwiedzić stadninę. Składamy serdeczne podziękowania p. Katarzynie Wawiórko za oprowadzenie i zdradzenie Nam kilku sekretów tego pięknego miejsca. 

Następnie odwiedziliśmy Sanktuarium Męczenników Podlaskich oraz jedyną w Polsce parafię neounicką. Doświadczyliśmy tam również uczty dla ducha - ks. Marek odprawił dla Nas Mszę Świętą, a także uczty dla ciała w postaci pysznych kiełbasek, które upiekliśmy na ognisku. Ognisko było też wspaniałą okazją do ogrzania się w ten chłodny dzień.

Ostatnim akcentem Naszej wyprawy było Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu. Oprócz pięknego barokowego Sanktuarium, zobaczyliśmy także Kodeńską Kalwarię oraz Kościół Ducha Świętego. Zachwyt wzbudził piękny Ogród Zielny Matki Bożej.

Dzień mimo, że długi, minął szybko i już wracaliśmy autokarem do Warszawy. Podróż dzięki śpiewom minęła błyskawicznie.

Dziękujemy również Księdzu Proboszczowi za dofinansowania naszej wyprawy. Autorem zdjęć jest p. Magda Paszkowska. Więcej zdjęć można obejrzeć w naszej galerii.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza