Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

wtorek, 16 października 2012

Diabeł? Przecież to Kościół go wymyślił!

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko - Praskiej i Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zapraszają na Spotkania dla Lektorów i Ceremoniarzy. Najbliższe już w Niedzielę 21 października. Start o godzinie 14.

W programie przewidziane jest :
  • Konferencja "Diabeł? Przecież to Kościół go wymyślił!" – ks. Tomasz Sztajerwald – prefekt naszego seminarium
  • Agape
  • Różaniec
  • Koronka – stały punkt wprowadzony w Roku Wiary („ Mamy takich kapłanów o jakich się modlimy, jeśli się nie modlimy, to mamy jak mamy”)
  • Konferencja ojca duchownego
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu
Spotkanie trwa do ok. godz. 17.Jak dotychczas, będą się one odbywały w gmachu naszego diecezjalnego seminarium na Tarchminie (ul. Mehoffera 3).

Każde spotkanie będzie się składało z trzech wymiarów: intelektualnego, duchowego i wspólnotowego. Cykl tegorocznych spotkań będzie poświęcony głównie tematyce Roku Wiary, m.in. jak bronić wiary, jak żyć nią w codzienności. Pojawią się również zagadnienia natury teologicznej. Na każdym ze spotkań będziemy gościli księży, którzy są znawcami w danej tematyce. Szczegółowe terminy i tematy spotkań są na plakacie. Po najnowsze informacje warto zaglądać na stronę seminarium.

Dojazd do gmachu seminarium z naszej parafii jest bardzo prosty. Wystarczy wsiąść na przystanku Zieleniecka do autobusu 509. Wysiąść należy na przystanku Mehoffera. Podróż trwa około 40 min.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza