Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

sobota, 6 października 2012

Piłkarska Liga Ministrantów - pierwsza kolejka spotkań

Dziś odbył się pierwszy mecz Warszawsko-Praskiej Ligi Piłki Nożnej. Graliśmy na wyjeździe w Michalinie, z parafią św. Jana Chrzciciela. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla gospodarzy. Bramki dla naszej drużyny strzelili: Jarosław Kania (dwie) i Paweł Różycki (jedna).

Już od pierwszych minut nie można było narzekać na brak emocji. Najpierw z bramki cieszyli gospodarze. Jednak ich radość nie trwała zbyt długo, gdyż po około dwóch minutach Paweł Rożycki wykorzystał dokładne podanie Jarosława Kani i wpakował piłkę do pustej bramki.

Później piłkarze z Michalina zadali dwa celne ciosy, na które nasza drużyna odpowiedziała jednym golem zdobytym przez Jarka Kanię. Strzałem z ostrego kąta pokonał on bramkarza rywala.
Przed przerwą gola zdobyli jeszcze gospodarze i pierwsze 30 minut skończyło się wynikiem 4:2 dla parafii św. Jana Chrzciciela.

Na drugą połowę wychodziliśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Niestety sił starczyło tylko na jedną akcję: Jarek Kania strzeli swoją drugą bramkę po płaskim podaniu Karola Sawickiego z rzutu rożnego. Niestety, nasza niekonsekwencja w kryciu i pressingu zaowocowała kolejnymi trzema bramkami dla przeciwników i cały mecz zakończył się wynikiem 7:3.

Mimo strzelonych bramek (choć ich strzelcom oczywiście należy się wielkie uznanie), niezaprzeczalnie najlepszym piłkarzem w naszej ekipie był bramkarz - Szymon Sówka, którego ekwilibrystyczne parady uchroniły nasz zespół przed jeszcze większą porażką.

Tak oto prezentuje się oficjalna tabela po pierwszej serii spotkań:

Następny mecz odbędzie się prawdopodobnie 27.10.2012 r. w którym to zagramy z parafią Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie. Mecz odbędzie się na terenie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przy ul. Dewajtis 3.