Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

środa, 9 grudnia 2015

W-PLPN: Ostatni mecz w tym roku

W ostatnią sobotę rozegraliśmy nasze ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej W-PLPN. Podejmowaliśmy u siebie zespół z par. św. Barnaby Apostoła z Targówka. Rozgrywka toczyła się na boisku ZS nr 12 przy ul. Siennickiej. Mecz obfitował w walkę z obu stron i zakończył się zwycięstwem gości 11:5.


Nasi rywale należeli do tej garstki drużyn z naszej grupy, z którymi nie mieliśmy okazji się wcześniej spotkać. Toteż nadzieja na dobry wynik była w nas żywa. Po krótkiej modlitwie zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i obie drużyny ruszyły do boju. Przez około 10 minut trwała w miarę wyrównana walka w środku pola, w której to przeciwnicy atakowali trochę częściej. Niestety po tym czasie jeden z rywali oddał potężny strzał z okolicy połowy boiska i trafiając w okienko bramki pokonał naszego golkipera. Po tym trafieniu nasi przeciwnicy szybko strzelili jeszcze jedną bramkę. Nie załamało to nas. Chwilę później Jarek, po podaniu Karola, przerzucił piłkę nad obrońcą i precyzyjnym strzałem zdobył bramkę kontaktową. Lecz jak to bywa w naszych meczach, po zdobyciu gola ucieka nam gdzieś koncentracja, bo dosłownie w pięć kolejnych minut nasi przeciwnicy wpakowali nam jeszcze 4 gole i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:6.

Po przerwie, w czasie której omówiliśmy nasze najczęstsze błędy z pierwszej części gry, wyszliśmy na boisko jeszcze bardziej zmotywowani. Przyniosło to pozytywny skutek, gdyż to my dominowaliśmy w pierwszych minutach drugiej połowy. Po trzech dobrych akcjach doszliśmy na 4:6. Najpierw gola strzelił Jarek, który stojąc tyłem do bramki trącił główką piłkę lobując tym samym bramkarza. Potem Karol płaskim strzałem z lewej strony po dobitce pokonał golkipera rywali. Natomiast trzecią bramkę zdobył również nasz kapitan, którego strzał główką był prawie idealną kopią akcji Jarka. Niestety po tych golach powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy. Zawodnicy gości, którzy nie zostali nam dłużni i wpakowali nam kolejnych pięć bramek. Ostatnią akcją meczu był rzut wolny dla naszej drużyny. Po zamieszaniu w polu karnym rywali, Marek w ładny sposób podał piętką piłkę do Jarka i nasz napastnik ustalił wynik meczu na 5:11.

Po wszystkich meczach rundy jesiennej statystyka strzelonych goli przez naszych zawodników przedstawia się następująco:
  1. Karol  - 7 meczów, 10 bramek
  2. Jarek  -  7 meczów, 7 bramki
  3. Marek - 7 mecze, 3 bramki
  4. Paweł -  7 meczów, 2 bramki
Warto
nadmienić, że ten mecz był pierwszym domowym spotkaniem, które rozegraliśmy na innym boisku niż zazwyczaj - a odbyło się ono na boisku ZS nr 12 im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Siennickiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia!

Tabela po rundzie jesiennej

Tak kończy się ten rok i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki dziękujemy serdecznie za wsparcie! Robimy co możemy i postaramy się, żeby ten Nowy Rok był dla nas zdecydowanie łaskawszy :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza