Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

środa, 9 grudnia 2015

W-PLPN: Ostatni mecz w tym roku

W ostatnią sobotę rozegraliśmy nasze ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej W-PLPN. Podejmowaliśmy u siebie zespół z par. św. Barnaby Apostoła z Targówka. Rozgrywka toczyła się na boisku ZS nr 12 przy ul. Siennickiej. Mecz obfitował w walkę z obu stron i zakończył się zwycięstwem gości 11:5.

Nasi rywale należeli do tej garstki drużyn z naszej grupy, z którymi nie mieliśmy okazji się wcześniej spotkać. Toteż nadzieja na dobry wynik była w nas żywa. Po krótkiej modlitwie zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i obie drużyny ruszyły do boju. Przez około 10 minut trwała w miarę wyrównana walka w środku pola, w której to przeciwnicy atakowali trochę częściej. Niestety po tym czasie jeden z rywali oddał potężny strzał z okolicy połowy boiska i trafiając w okienko bramki pokonał naszego golkipera. Po tym trafieniu nasi przeciwnicy szybko strzelili jeszcze jedną bramkę. Nie załamało to nas. Chwilę później Jarek, po podaniu Karola, przerzucił piłkę nad obrońcą i precyzyjnym strzałem zdobył bramkę kontaktową. Lecz jak to bywa w naszych meczach, po zdobyciu gola ucieka nam gdzieś koncentracja, bo dosłownie w pięć kolejnych minut nasi przeciwnicy wpakowali nam jeszcze 4 gole i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:6.

Po przerwie, w czasie której omówiliśmy nasze najczęstsze błędy z pierwszej części gry, wyszliśmy na boisko jeszcze bardziej zmotywowani. Przyniosło to pozytywny skutek, gdyż to my dominowaliśmy w pierwszych minutach drugiej połowy. Po trzech dobrych akcjach doszliśmy na 4:6. Najpierw gola strzelił Jarek, który stojąc tyłem do bramki trącił główką piłkę lobując tym samym bramkarza. Potem Karol płaskim strzałem z lewej strony po dobitce pokonał golkipera rywali. Natomiast trzecią bramkę zdobył również nasz kapitan, którego strzał główką był prawie idealną kopią akcji Jarka. Niestety po tych golach powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy. Zawodnicy gości, którzy nie zostali nam dłużni i wpakowali nam kolejnych pięć bramek. Ostatnią akcją meczu był rzut wolny dla naszej drużyny. Po zamieszaniu w polu karnym rywali, Marek w ładny sposób podał piętką piłkę do Jarka i nasz napastnik ustalił wynik meczu na 5:11.

Po wszystkich meczach rundy jesiennej statystyka strzelonych goli przez naszych zawodników przedstawia się następująco:
  1. Karol  - 7 meczów, 10 bramek
  2. Jarek  -  7 meczów, 7 bramki
  3. Marek - 7 mecze, 3 bramki
  4. Paweł -  7 meczów, 2 bramki
Warto
nadmienić, że ten mecz był pierwszym domowym spotkaniem, które rozegraliśmy na innym boisku niż zazwyczaj - a odbyło się ono na boisku ZS nr 12 im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Siennickiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia!