Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Promocja lektorska 2014

W jak zawsze przed końcem roku liturgicznego, w bazylice katedralnej odbyła się coroczna promocja lektorska i ceremoniarska. Miało to miejsce 22 listopada. Absolwenci ogólnodiecezjalnych  kursów, gromadzą się, aby zwieńczyć swoje trwające rok przygotowania, biskupim błogosławieństwem.
W tym roku to błogosławieństwo z rąk ks. bp. Kazimierza Romaniuka, otrzymało 109 lektorów i 22 ceremoniarzy. Wśród nowo promowanych lektorów był Szymon Sówka, który od teraz będzie pełnoprawnie pełnił funkcję lektora.

W homilii biskup senior zachęcał, by lektorzy byli „czytelnymi świadkami Chrystusa i Jego Słowa w świecie”, a także przestrzegał przed trudnościami w pełnieniu tej funkcji: "Kiedy będziecie myśleli o swoich ułomnościach, o braku zdolności czy będzie ogarniała was niechęć do pracy przypomnijcie sobie wówczas, że dla Boga wszystko jest możliwe. On nie wybiera geniuszy ale słabych, normalnych ludzi aby się nimi posługiwać w swoim dziele."

fot. Tygodnik Idziemy

Serdecznie gratulujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia: niech ta nowa funkcja będzie sprawiać mu radość i satysfakcję, a opieka Matki Bożej Zwycięskiej wspiera w trudnych chwilach!

W tych gratulacjach nie zapominamy również o innym tego dnia promowanym lektorze: Mateuszu Osińskim, z sąsiedniej parafii Nawrócenia św. Pawła, z którym mamy przyjemność współpracować na polu sportowym.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza