Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

niedziela, 11 sierpnia 2013

Sierpniowe uroczystości

W sierpniu, mimo wakacji, musimy się zmobilizować, aby obsłużyć kolejne ważne dla konkatedry uroczystości.

We wtorek, 13 sierpnia miną dwa lata od ponownego poświęcenia (rekonsekracji) konkatedry po generalnym remoncie. Obchodzimy w parafii więc Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Świątyni. Jest to najważniejsza własna uroczystość danej świątyni, w której wspominamy dzień oddania świątyni na Dom Boży. Msze sprawuje się według specjalnego formularza, a w miejscu namaszczenia ścian zapala się świece tzw. zacheuszki.
Pierwotnego poświęcenia kościoła kamionkowskiego dokonał bp Wacław Majewski w imieniu więzionego w tym czasie Stefana kardynała Wyszyńskiego, 12 września 1954 r.
 Uczcimy tę rocznicę Nieszporami o 17:30, a po nich wspólnotową Mszą Świętą z asystą pontyfikalną.

W czwartek Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie uroczystość Matki Bożej Zwycięskiej, Patronki naszej Diecezji oraz świątyni konkatedralnej. Centralna Msza pontyfikalna będzie odprawiona 14 sierpnia o godz. 18, po Nieszporach o 17:30.  Eucharystii przewodniczyć będzie Biskup Jan Ozga z Kamerunu z udziałem Księdza Arcybiskupa, Kapituły Kamionkowskiej i duchowieństwa Dekanatu Grochowskiego. Mimo uczestnictwa w tej Mszy, nie może zabraknąć też asysty na mszach w sam dzień tytułu naszego kościoła (wakacyjny porządek niedzielny) oraz na nieszporach o 17:30.

Nie może zabraknąć naszego wsparcia także przy wyjściu XXX Praskiej Pielgrzymki Pieszej Ruchu Pomocników Matki Kościoła, która rusza z naszego. Mszy na jej rozpoczęcie będzie przewodniczyć bp Marek Solarczyk 16 sierpnia o 6:00.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza