Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

piątek, 5 lipca 2013

Zakończenie sezonu

Dnia 29 czerwca nasza piłkarska drużyna rozegrała swój ostatni mecz przed wakacjami. Rywalami naszego zespołu byli ministranci z parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Zerzniu. Spotkanie miało charakter towarzyski i odbyło się na sali gimnastycznej Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego przy ul. Dewajtis 3.


Mecz składał się z dwóch połów trwających 45 minut podzielonych dziesięciominutową przerwą i od samego początku był bardzo zacięty. Gole padały seriami, tak z jednej jak i z drugiej strony. Gdy rywale strzelali nam bramki, my odrabialiśmy. Trudy tego meczu lepiej jednak znieśli ministranci z Zerznia. Ich kondycja była godna pozazdroszczenia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 42:30 dla naszych kolegów.

 W naszej drużynie najlepiej spisał się Jarek Kania, który niczym Messi strzelał gole jak na zawołanie - ustrzelił ich aż 13. Niesamowitą formą błysnął Damian Białek, który popisał się kilka świetnymi strzałami z dystansu. Łącznie trafił do bramki rywali 7 razy. Paweł Różycki strzelił 5 goli, Karol Sawicki 4, a swoje trzy grosze dorzucił jeszcze Kuba Słowik, strzelając po świetnym uderzeniu głową, swoją pierwszą (i miejmy nadzieję nie ostatnią) bramkę dla naszego zespołu.

Należy również wspomnieć, że pomysł aby taki mecz się odbył wyszedł od naszego księdza opiekuna, który przed przyjściem do naszej parafii był wikariuszem właśnie w Zerzniu.

Po meczu my i nasi koledzy z parafii Wniebowzięcia NMP poszliśmy na tyły budynku, w którym graliśmy i miło spędziliśmy czas przy ognisku, jedząc kiełbaski i rozmawiając o planach wakacyjnych. Ustaliliśmy również, że na początku września pojedziemy do Zerznia aby tam rozegrać spotkanie rewanżowe.

Pozostałe zdjęcia z meczu w galerii. Teraz należy się wszystkim zasłużony odpoczynek. Mam nadzieję, że wakacje będą bardzo udane. A po nich wznawiamy treningi i z nowymi siłami rozpoczniemy udział w kolejnej edycji ministranckiej ligi piłkarskiej :) 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza