Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

niedziela, 9 grudnia 2012

Msza na Bielanach

Wczoraj, odbyła się uroczysta Eucharystia, która sprawowana była z okazji otwarcia sympozjum "Wiara i rozum" wpisującego się w ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI Rok Wiary. Liturgii przewodniczył J. Em. Kazimierz Kardynał Nycz, a homilię wygłosił Nasz Ordynariusz, J. E. Arcybiskup Henryk Hoser.


Na zaproszenie organizatorów sympozjum: Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Towarzystwo Uniwersyteckie Fides et Ratio, a także za zgodą naszego proboszcza ks. prał. dr Mateusza Matuszewskiego, pełniliśmy posługę liturgiczną. Kamionkowska asysta zaprezentowała się tym razem w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Lesie Bielańskim.Padający śnieg i wczesna pora były dużą próbą dla naszej wytrwałości. W kościele przywitał nas serdecznie i ciepło oraz zapoznał z przestrzenią liturgiczną tamtejszy proboszcz ks. Wojciech Drozdowicz. Atmosfera, a konkretnie temperatura w świątyni przywołała nasze wspomnienia z przed remontu na Kamionku. Proboszcz zadbał i o to. Pozwolił nam dzwonami oznajmić całemu Lasowi Bielańskiemu zbliżającą się Eucharystię, co oprócz rozgrzewki było dla nas źródłem uśmiechu i radości.

Msza Święta przebiegła bez zakłóceń. Kierowani przez p. Huberta sprawnie wykonywaliśmy nasz funkcje, udało się uniknąć nam większych wpadek. Dostrzegliśmy jednak kilka kolejnych szczegółów, detali, które wymagają drobnych korekt. Nie możemy tez nie wspomnieć o pięknym dopełnieniu wokalnym naszej asysty jakim było piękne wykonanie psalmu responsoryjnego i aklamacji przed Ewangelią, które wyśpiewała Karolina Lizer z Konkatedralnego Chóru Kamionek.

Po zakończeniu celebry, w Zakrystii, kardynał Nycz powiedział nam kilka ciepłych słów. Pogratulował sumienności i profesjonalizmu, prosił o przekazanie pozdrowień dla Księdza Proboszcza oraz udzielił nam błogosławieństwa. Abp Hoser był wyraźnie zadowolony i dumny ze swych diecezjan.

Po uczcie dla Ducha, nadszedł czas na ucztę dla ciała. Zostaliśmy zaproszeni przez Panią Profesor Marię Ryś – prezes Towarzystwa Uniwersyteckiego Fides et Ratio na słodkie śniadanie w stołówce uniwersyteckiej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza