Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

sobota, 1 grudnia 2012

Jubileusz 70. urodzin Abp H. Hosera

Dnia 27 listopada Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski, ukończył 70 lat życia.
Z racji na odbywające się tego dnia rekolecje Konferencji Episkopatu Polski, świętowanie tego wydarzenia odbyło się w Bazylice katedralnej  św. Michała Archanioła i na św. Floriana Męczennika Mszy Świętej w sobotę 1 grudnia o godzinie 8:00.

Klerycy seminarium przeżywali w tym dniu dzień skupienia, dlatego Ksiądz Proboszcz zaprosił lektorów naszej parafii o zapewnienie asysty na tej uroczystości.

Przybyliśmy do katedry wcześnie, około 7:20. Pierwszym zadaniem było przygotowanie prezbiterium do uroczystej celebry. Dyrygowani przez Księdza Proboszcza jako Diecezjalnego Ceremoniarza sprawnie udało nam się dokonać drobnych przemeblowań, dostawić siódmy świecznik ołtarzowy i przećwiczyć funkcję. Damian niósł krzyż, towarzyszyli mu z akolitkami Łukasz i Paweł. Karol przeczytał czytanie, zaś Mateusz obsługiwał trybularz. Panowie Adam i Hubert troszczyli się o naczynia liturgiczne.

Relacja z Jubileuszu wraz z obszernym fragmentem homilii Księdza Arcybiskupa:


Mimo stresów jakie towarzyszyły służbie w nowym miejscu i lekkiego zagubienia w nowej przestrzeni liturgicznej oraz drobnej wpadki przy Ewangelii asysta oceniona została bardzo wysoko. Po Mszy Świętej gratulowali Nam m. in. ks. dyrektor Caritas DWP, a także ks. Rektor Seminarium Duchownego. Była to okazja do świetnej nauki, co na pewno zaowocuje podczas różnych celebracji prafialnych.

Zdjęcia z uroczystości cały czas napływają. Sukcesywnie są umieszczane w galerii.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza