Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

sobota, 12 listopada 2016

Zakończenie roku miłosierdzia

Papież Franciszek w bulli Misericordiae vultus (Twarz miłosierdzia) postanowił, że nadzwyczajny Rok Jubileuszowy - Rok Miłosierdzia zakończy się 20 listopada 2016, czyli w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia zamknie Drzwi Święte w Bazylice Świętego Piotra.
W tejże bulli zawarty został również nakaz, aby Drzwi Święte w pozostałych świątyniach całego świata zostały zamknięte tydzień wcześnie, czyli 13 listopada. W naszej parafii będzie to miało miejsce w trakcie Mszy Świętej o godzinie 18:00.

W Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata również o godzinie 18:00 osoba, która otworzyła kamionkowską Bramę Miłosierdzia - bp Marek Solarczyk, będzie sprawować dziękczynną Eucharystię za wszelkie łaski jakich doświadczyliśmy w Roku Świętym.

Na zakończenie mszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiony zostanie Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Liturgię zwieńczy uroczyste złożenie przez Księdza Biskupa w ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, relikwii św. Jana Pawła II.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza