Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

poniedziałek, 18 listopada 2013

Perygrynacja figury MB Loretańskiej

Na koniec całorocznej wędrówki w czasie Roku Wiary po wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji, Figura Matki Bożej Loretańskiej przybędzie do Konkatedry. W naszej parafialnej świątynie będziemy ją gościć przez dwie doby od czwartku 21 listopada.


Dni nawiedzenia figury będą czasem szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej. Oczywiście nie może też zabraknąć wkładu Służby Liturgicznej. Przygotowujemy dwie uroczyste msze z asystą pontyfikalną: na przywitanie Matki Bożej (czwartek, 21.11 godz. 18:00) i na jej pożegnanie (sobota, 23.11 godz. 16:30). Oprócz tego prowadzimy tajemnice światła różańca w sobotę o godz. 11:30. Choć ustaliliśmy już wstępnie wszystko na zbiórce nadprogramowa obecność jest mile widziana. Również inne punkty peregrynacji będą na pewno godniej sprawowane z ministrancką asystą, dlatego do dodatkowych aktywności gorąco zachęcamy. Pełen program:


kliknij w obraz, aby powiększyć

Oprócz tego najbliższa niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto ministrantów. Na mszy o godz. 11:30 odbędzie się promocja ministrancka. Następna zbiórka lektorska: 1 grudnia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza