Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

środa, 8 maja 2013

W maju

Kwiecień po wysiłku związanym z przygotowaniem Świąt Paschalnych był czasem odpoczynku połączonego z aktywnością fizyczną. W maju ponownie musimy się zmobilizować. Przede wszystkim dotyczy to nabożeństw majowych, które odbywają się w dni powszednie po Mszy o godz. 18, a w Niedzielę bezpośrednio po Nieszporach. Oczywiście prawie każdy miał już doświadczenia z tym nabożeństwem, dlatego tłumaczenia zdają się być zbędne. Warto jednak przed Mszą na spokojnie przemyśleć, zaplanować i ustalić czynności z nią związane, aby o niczym nie zapomnieć. Oczywiście zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach także osoby nie mające dyżuru w danym dniu.


Już w najbliższą sobotę, 11 maja o godz. 10:00 po raz drugi w naszej konkatedrze, Ksiądz. Biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu święceń w stopniu diakona pięciu alumnom naszego Seminarium Duchownego.
Z racji, że jesteśmy gospodarzami tej uroczystości, Ksiądz Proboszcz zaprosił Nas do asysty na to wydarzenie. Próba w piątek, 10 maja o godz. 19.


Dobiega też końca czas Wielkanocy. Jego zakończeniem będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obchodzona w tym roku 19 maja. Aby się do niej przygotować za pomocą nowenny. Rozpocznie się ona w piątek 10 maja i będzie przebiegała według porządku:
  • 15:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 15:15 Adoracja w ciszy, modlitwy prowadzone przez Zespół parafialny
  • 17:00 Nabożeństwo majowe i modlitwa nowennowa
  • 17:30 Nieszpory (tylko 11 - 12 maja)

Przypadło nam prowadzenie adoracji w sobotę 11 maja. Wstępnie podzieliliśmy się obowiązkami z nią związanymi już na ostatniej zbiórce. Jeśli ktoś może przyjść poza kolejnością, przywitamy go z radością. Zachęcamy do udziału i wsparcia także w pozostałe dni nowenny, zwłaszcza w nabożeństwie majowym, które w tym czasie będzie sprawowane o godz. 17:00.

Osobny program będzie miało czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (18 maja):
  • 18:00 Msza Święta wigilijna połączona z Nieszporami
  • 19:30 Nabożeństwo majowe
  • 20:00 Adoracja w ciszy
  • 21:00 Adoracja prowadzona przez Apostolat Maryjny
  • 24:00 Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

Maj to zwyczajowo także czas, w którym dzieci przystępują do I Komunii Świętej. W naszej wspólnocie będzie to miało miejsce 19 i 26 maja o godz. 11:30. W związku z tym potrzeba zwiększonej asysty na te Msze, a także na godzinę 13:00, gdy dzieci będą świętowały Rocznicę tego wydarzenia. Ksiądz Marek informuje wybranych o zmianach w dyżurach w tych dniach.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza