Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

sobota, 2 lutego 2013

Święto Ofiarowania Pańskiego

Sobota, 2 lutego to Święto Ofiarowania Pańskiego. To święto przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Tego dnia, decyzją papieża bł. Jana Pawła II, przypada XVI Dzień Życia Konsekrowanego. W katedrze zebrały się osoby zakonne i członkowie instytutów świeckich, by wspólnie prosić o wierność powołaniu i umiejętność dawania świadectwa.


Klerycy naszego Seminarium właśnie zakończyli sesję i rozjechali się na ferie. Dlatego obowiązek dbania o piękno liturgii katedralnej znów spoczął na kamionkowskiej Służbie Liturgicznej. Eucharystia rozpoczęła się od obrzędu błogosławieństwa świec. Był to najtrudniejszy moment tego dnia, gdyż do rozdzielenia w tej chwili było aż 9 funkcji. Mimo nerwowości, wszystko udało się poprawnie wykonać.

Po ostatnim naszym występie w Katedrze, bardzo niepokoiliśmy się o przebieg procesji z Ewangeliarzem. Tym razem obyło się bez błędów, wszystko wyszło sprawnie i pięknie. Po tych dwóch trudnych momentach, pozostałe czynności liturgiczne nie stanowiły żadnego problemu. Dzięki doświadczeniu z poprzedniej katedralnej wizyty przestrzeń liturgiczna była nam znana, więc bez problemu radziliśmy sobie z posługą.

Po Mszy nastąpiły dwie bardzo miłe dla Nas rozmowy. Ksiądz Arcybiskup podziękował nam za służbę. W kilku słowach wytłumaczył i przypomniał Nam, dlaczego tak ważne jest piękno liturgii na co dzień jak również szczególnie tego dnia.
Drugim naszym rozmówcą był ks. Dariusz Marczak, były wikariusz parafii kamionkowskiej, a także Nasz Opiekun. Cieszył się bardzo z tego niespodziewanego spotkania, a także był pod wrażeniem naszej wprawności liturgicznej. Stanęły większości z Nas przed oczami te chwile prawie 10 lat temu, gdy to właśnie on cierpliwie uczył Nas, tych wykonywanych teraz z taką łatwością, podstawowych posług ministranckich. Ksiądz Dariusz pochwalił również wygląd naszej strony internetowej.

Kilka zdjęć z tej uroczystości jest już w galerii.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza