Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

sobota, 15 marca 2014

W-PLPN: Rewanż z drużyną z Ząbek

Dzisiaj rozegraliśmy spotkanie X kolejki Warszawsko-Praskiej Ligi Piłki Nożnej z drużyną parafii Miłosierdzia Bożego z Ząbek. Nasz gospodarski mecz odbył się, tradycyjnie w okresie zimowym, na Bielanach i zakończył się wynikiem 18:10 dla gości.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:30. Początek meczu należał do nas. Przez pierwsze 15 minut to my graliśmy rozważniej i celniej strzelaliśmy, co skończyło się klasycznym hat-trickiem naszego najlepszego napastnika - Jarka oraz golem Mateusza Sieńczewskiego, który po dobrym podaniu tego pierwszego po ziemi strzelił do pustej bramki. Niestety nasze zmęczenie z minuty na minutę się nasilało i do głosu zaczęli dochodzić goście. Nasze błędy w obronie się mnożyły i do przerwy strzelali już tylko zawodnicy z Ząbek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:9 dla gości.

Przerwę wykorzystaliśmy na zregenerowanie sił i poprawę założeń taktycznych.
Drugą połowę zaczęliśmy tak jak pierwszą. Szybko strzeliliśmy 5 bramek (Jarek trzy, Mateusz dorzucił bezpośrednio z rzutu rożnego jeszcze jedną i Karol również wpisał się na listę strzelców) przy jedynie jednej bramce gości doszliśmy do bliskiego remisowi wyniku 8:10. Niestety, w dalszej część tej połowy zagraliśmy podobnie, jak w pierwszej. Rywale skarcili nas 8 bramkami, a Jarek trafił ponownie i końcowy wynik brzmiał: 10:18.

Warto jednak zwrócić uwagę, że w stosunku do pierwszego meczu między naszymi zespołami (który przegraliśmy 1:18) poczyniliśmy znaczny progres. Nasza gra, mimo błędów nie była taka zła. Widać, że jesteśmy coraz lepiej zgrani, jednakże musimy jeszcze trochę potrenować technikę i kondycję. Ponownie nie zawiódł Bartek, który dobrymi interwencjami kilka razy uratował zespół.

Po tym meczu Jarek i Karol poprawili swoje statystyki bramkowe, natomiast Mateusz pojawia się na liście strzelców ze swoimi pierwszymi golami dla naszej drużyny, czego mu bardzo gratulujemy!

Należy jeszcze wspomnieć, że nasz mecz 9. kolejki z parafią MB Zwycięskiej w Rembertowie nie doszedł do skutku, co wiązało się z przyznaniem naszej drużynie walkowera. Dzięki temu zwycięstwu mamy już 6 punktów i awansowaliśmy na 5. miejsce w naszej grupie!