Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

wtorek, 28 lutego 2017

Aktywności wielkopostne

Pierwszego marca rozpoczyna się Wielki Post - czas czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Paschalnych. W tym roku będzie on przeżywany szczególnie. Jest to czas, w którym duchowo będziemy przeżywać jubileusz 100 - lecia parafii. Szczytem tych obchodów będą Misje Święte w dniach 5 - 12 marca. Poprowadzą je ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa.
Misje rozpocznie msza z asystą pontyfikalną o godzinie 13:00. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Marek Solarczyk. W trakcie tej uroczystości udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.
Misje zamknie ordynariusz naszej diecezji - ks. abp Henryk Hoser SAC podczas mszy równo tydzień później, również o godz. 13:00. Po tej Eucharystii dokona również instalacji relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia.
Poniżej pełen program Misji Świętych:


W związku z Misjami, na ostatniej zbiórce wprowadziliśmy dodatkowe dyżury. W niedziele spotykamy się w zakrystii o godz. 12:30. Szczegóły na liście:


W tej jubileuszowej atmosferze nie zapominajmy również o tych standardowych ministranckich obowiązkach związanych z okresem Wielkiego Postu.


Jeszcze przed Misjami, w konkatedrze odbędzie Dzień Pokutny Duchowieństwa Diecezji Warszawsko - Praskiej. Będzie się na niego składać nabożeństwo pokutne, adoracja oraz Gorzkie Żale. Osoby, które zgłosiły się do zapewnienia asysty tego wydarzenia spotykają się w sobotę o 9:45.


W piątek 17 marca o godz. 18:45, jako zespół parafialny będziemy prowadzić rozważania Drogi Krzyżowej. Obecność wysoce wskazana. Po nabożeństwie będziemy przygotowywać Wodę Święconą na Wielką Sobotę.


Już dzisiaj zapraszamy na kolejną zbiórkę 26 marca o godz. 19:00. W planie omówienie wyzwań drugiej części Wielkiego Postu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza