Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

piątek, 19 lutego 2016

II Turniej o Puchar Proboszcza

W sobotę 13 lutego w parafii pod wezwaniem św. Patryka na Gocławiu odbyła się II edycja Turnieju tenisa stołowego o puchar ks. proboszcza Wojciech Zdziebłowskiego. Organizatorem zawodów była po raz kolejny świetlica św. Romualda, która przy tym kościele się znajduje. Naszą parafię reprezentowało dwóch zawodników: Mateusz Sieńczewski i Karol Sawicki. Obaj wystąpili w kategorii OPEN.

fot. świetlica św. Romualda

Rozgrywki składały się z dwóch etapów, jednakże trochę inaczej niż w ubiegłym roku. Najpierw mecze toczyły się w grupach - w kat. OPEN były to dwie grupy po 6 osób. Następnie trzej pierwsi zawodnicy z każdej z nich utworzyli sześcioosobową grupę mistrzowską, a pozostali grupę "towarzyską". Mecze toczyły się do wygrania dwóch setów, set kończył się po zdobyciu przez jednego z rywali 11 punktów.


Nasi reprezentanci trafili do tej samej grupy, razem z między innymi dwoma zaprzyjaźnionymi lektorami z parafii pod wezwaniem św. Apostołów Jana i Pawła. Mecze w grupach były bardzo zacięte. Karol wygrał 4 mecze, przegrał 1 i wywalczył awans z pierwszego miejsca, natomiast Mateusz pokonał dwóch zawodników i uznał wyższość trzech. Dawało to trzecie miejsce w grupie ex aequo wraz z jednym z przeciwników. Do rozstrzygnięcia awansu konieczne było rozegranie dodatkowego seta. Mimo bardzo dobrej gry Mateusza niestety musiał on uzyskać wyższość rywala.

fot. świetlica św. Romualda
fot. świetlica św. Romualda

W druga faza turnieju nie była tak dla nas pozytywna. Walka w grupie była zażarta. Piłeczka latała tak szybko i po tak zaskakujących torach, że nawet kibicom ciężko było obserwować rywalizację.Przy tak wysokim poziomie, Karolowi udało się zwyciężyć w 2 spotkaniach, przy 3 przegranych meczach. Ostatecznie dało mu to IV miejsce, czyli jedno niższej niż w ubiegłorocznej edycji. Natomiast rozgrywki w drugiej grupie, pozbawione były już emocji. Przy stołach głównie się bawiono. Z uśmiechem na ustach, testowano nowe zagrania. Mateusz odniósł jedną porażkę, a także zwyciężył z pozostałych spotkaniach. Podobnie jak inni uczestnicy grupy niemistrzowskiej otrzymał on dyplom wyróżnienia za uczestnictwo w turnieju.

fot. świetlica św. Romualda 
fot. świetlica św. Romualda

Atmosfera w trakcie turnieju była świetna. Grze towarzyszyło dużo śmiechu i miłych rozmów. Było to pozytywny sposób spędzenia sobotniego przedpołudnia!

fot. świetlica św. Romualda
Organizatorom dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tych zawodach, a zwycięzcom i reszcie uczestników gratulujemy zajętych miejsc i wywalczonych wyników!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, a także na fanpage'u świetlicy św. Romualda

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza