Dzisiejsze czytania

Kalendarz Możesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza.

czwartek, 14 marca 2013

Habemus Papam!

Dzwony kościołów świata, w ślad za białym dymem z Kaplicy Sykstyńskiej, obwieściły o 19.06, że mamy Wikariusza Jezusa Chrystusa na ziemi, 265. następce św. Piotra. Jest nim Jorge Mario Bergoglio, jezuita, były arcybiskup Buenos Aires, który przyjął imię Franciszek.
W czasie swojego pierwszego wystąpienia do ludu zgromadzonego na placu św. Piotra mówił:
Rozpoczynamy naszą drogę: biskup i lud. Drogę Kościoła Rzymu, który przewodniczy w miłości wszystkim Kościołom. Drogę braterstwa, miłości i wzajemnego zaufania. Módlmy się za siebie nawzajem. Módlmy się za cały świat, o wielkiego ducha braterstwa. Mam nadzieję, że ta droga Kościoła, którą dzisiaj rozpoczynamy, przysłuży się owocnej ewangelizacji tego pięknego miasta.
A teraz chcę wam udzielić błogosławieństwa, ale najpierw poproszę was o przysługę: zanim biskup pobłogosławi swój lud, proszę was o modlitwę do Pana, by mnie pobłogosławił, modlitwę ludu proszącego o błogosławieństwo ich biskupa. Proszę was o modlitwę w ciszy: waszą modlitwę za mnie.
Wypełniając tę prośbę, wspierajmy modlitewnie nowego papieża:

kliknij w obraz, aby powiększyć

W naszej wspólnocie parafialnej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna za wybór papieża Franciszka. Sprawowana będzie ona we wtorek, 19 marca, o godzinie 18.00. Będziemy w niej dziękować również za abp Hosera jako pasterza naszej diecezji, w dniu rocznicy jego święceń biskupich.
Konieczna jest na tej Eucharystii asysta pontyfikalna, stąd ogromna prośba o mobilizację i możliwe przejście tego dnia, jak zawsze odpowiednio wcześnie. Powinno być łatwiej, gdyż mamy ten wariant już przećwiczony, gdy dziękowaliśmy za pontyfikat papieża Benedykta XVI.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza